İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Kahraman milletimizin tarihin her döneminde göstermiş olduğu destansı mücadelelerinden biri olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılındayız. Aziz milletimiz geçmişte de birçok kez yaptığı gibi 15 Temmuz gecesi vatan müdafaası için canını siper etmiş hiçbir savunması olmadan ölüme yürümüştür. Hiçbir zaman esir olmayı kabul etmeyen, bağımsızlık uğruna canına hiçe sayan milletimiz yine aynı kahramanlığı aynı feraseti göstererek 15 Temmuzda hainlere karşı gereken en güzel cevabı vermiştir.

15 Temmuz 2016'da Fetö/Pyd terör örgütü Türk milletinin bağımsızlığına, halkımızın huzur ve refahına, gerek ulusal gerekse uluslararası alanda kazandığı başarılara gölge düşürmeye kastetmiştir. Darbeyle, zor kullanarak, demokrasiyi hiçe sayarak başa geçmeye çalışmış, demokrasi ile başa gelenleri silahla devirmeye çalışmıştır. Hain emellerini, menfaatlerini herşeyin üstünde görerek kendi halkına, kendi kardeşine kurşun sıkmıştır.

Tarihin her safhasında bağımsızlığını herşeyden üstün gören Aziz Milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yine aynı şekilde göğsünü darbecilere siper ederek meydanları tanklara, silahlara, uçaklara dar etmiştir. Dünyada örneği gösterilemeyecek şekilde tankları vücuduyla durdurmuş, kurşunlara vücudunu siper etmiştir. Vatan toprağının bir karışını bile kanıyla sulanmadan teslim etmeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha haykırmıştır. 

Vatanı uğruna, bayrağı-bağımsızlığı uğruna canlarını, evlatlarını feda eden Aziz Milletimiz yine bir saniye bile düşünmeden aynı fedakarlığı göstermiş amacı belli olmayan vatan hainlerine karşı şehadetin en yüce mertebe olduğunu kanıtlamıştır. Milletimiz, bağımsızlığına kast eden kim olursa olsun ona karşı mücadele etmiş ve "Vatan Sağolsun!" diyerek emsali görülmemiş teslimiyet göstermiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin mücadelesi, bağımısızlığa olan inancıyla destanlaşan, dördüncü yılına girdiğimiz 15 Temmuz girişiminde ve bu zamana kadar vatanı uğruna can vermiş her bir şehidimizi rahmetle ,minnetle,şükranla yad ediyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.

 

 

Yaşar Çağlar         

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.