İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Tarihi Sohbetleri ve Fuat Sezgin

Bilim Tarihi Sohbetleri ve Fuat Sezgin

 

Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle 2019 yılı '' Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı'' olarak ilan edildi.  Cumhurbaşkanlığı genelgesinde, İslâm kültür ve medeniyetinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve onu yeni nesillere en doğru şekilde aktarmak amacıyla çalışmaların yapılması gerektiği vurgulandı. Bizler  İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Fuat Sezgin'in İzinde projesi ile 4 yıldır uygulamakta olduğumuz Aydos Diriliş Nesli Projesi kapsamında İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun YILMAZ'ı ilçemizde misafir ettik. Sultanbeyli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi´nde öğrencilerle buluşan Sayın YILMAZ önceden öğrencilerin okumuş olduğu Bilim Tarihi Sohbetleri kitabı kapsamında  öğrencilere İslâm bilim ve kültür tarihinin ortaya çıkarılması sürecinde en önemli isimlerden biri olan Prof. Dr. Fuat Sezgin'in çalışmalarını anlattı. Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zafer SÖĞÜTÇÜ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar ÇAĞLAR'ın da katıldığı programda öğrenciler keyifli vakit geçirdiler.

 

29-05-201929-05-201929-05-2019


Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.