İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğim Okulda Projesi Öğrenci Dostu Okullarımız

Geleceğim Okulda Projesi kapsamında "Öğrenci Dostu Okul" ödülüne layık görülen okullarımıza ödülleri verildi.
Geleceğim Okulda  Projesi Öğrenci Dostu Okullarımız

Geleceğim Okulda Projesi

Eğitim, bireylerin toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine okul içinde veya dışında, doğrudan veya dolaylı olarak yardım etme sürecidir. Okul, eğitim sisteminin genel ve özel amaçları ile temel ilkeleri doğrultusunda, öğrenciye istedikleri bilgi, beceri ve davranışların bilimsel yöntemlerle kazandırıldığı bir kurumdur. 

Eğitim hayatına başlamak, çocuğun hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biridir. Ortaöğretim, yetişkin hayatında alacağımız görevler için hazırlanmamızda temel oluşturan bir kurumdur. Bu nedenle öğrenciler için oldukça aktif geçirmeleri gereken bir dönemdir. Bunu sağlamak için okula devam etmelerinin sağlanması gerekmektedir.

Bu projenin amacı, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine bağlı tüm ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin devamsızlıklarının önlenmesidir. Bu bağlamda devamsızlığa neden olan faktörleri tespit edip, bu faktörleri ortadan kaldırarak; eğitim ve öğretim sürecini verimli hâle getirip, Millî Eğitim Bakanlığımızın temel hedeflerini gerçekleştirmek için öğrencilerin okula devam etmelerini sağlamak gerekmektedir.

Proje kapsamında müdürlüğümüze bağlı Aziz Sancar Anadolu Lisesi, Ş. Muhammed Fazlı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ş. Vahit Kaşçıoğlu İmam Hatip Ortaokulu ve Battalgazi Ortaokulu İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından "Öğrenci Dostu Okul" ödülünüe layık görülmüştür. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar başarılı olan okullara ödüllerini takdim etti.

01-03-201901-03-201901-03-201901-03-2019

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.