İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar'ın 18 Mart Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar'ın 18 Mart Mesajı

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi'yle milletimiz vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşı'nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa göstermiştir. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şehadet kararlılığının kanıtıdır.

             Çanakkale,  geçmişimize ait bir zafer olmakla birlikte millet olarak aramızdaki ihtilafları ortadan kaldırıp bir ve beraber olduğumuz zaman muasır medeniyetlerin ötesine geçme idealini mutlaka yakalayacağımızı gösteren bir nişandır. Bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşıyacağımıza inanıyorum. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz takdirde yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.

              Bu duygu ve düşüncelerle şanlı zaferimizin yıldönümünde ebediyete irtihal eden bütün şehitlerimizi rahmet. minnet ve şükranla yad ediyorum.

 

 

  Yaşar ÇAĞLAR       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.