İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar'ın 23 Nisan Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar'ın 23 Nisan Mesajı

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Saygıdeğer Velilerimiz, Sevgili Öğrenciler,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!

Bugün milli egemenliğimizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yıldönümünü kutluyoruz. Milletimiz bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığını, egemenliğin yalnızca milletten alınacağını Türkiye Büyük Millet Meclisini açarak tüm dünyaya ilan etmiştir.

Sevgili Öğrenciler,

Gazi Mustafa Kemal bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan ederek çocuklara olan güvenini göstermiştir. Sizler bizim geleceğimiz, yarınlarımızın umutlarısınız. Vatanını ve milletini seven, ülkesinin geleceği için fedakarca çalışan, kendini sürekli geliştirerek  olan sizlersiniz. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu cennet vatanı ve milli manevi değerlerimizi yaşayarak gelecek nesillere aktaracak olan da sizlersiniz.  

Ülkemizde ve tüm dünyada etkisi devam eden Covid-19 nedeniyle bu yıl da bayramı evlerimizde kutluyoruz. Bu yıl da her ev, birer bayram havasında. Ellerimizde bayraklar dillerimizde şarkılarla bayramı yine uzaktan kutlayacağız. Tarih boyunca türlü zorluk ve musibetlerle mücadele eden milletimiz bu zorlukta da manevi değerlerimizden ödün vermeyecektir. Umuyoruz ki salgın dönemi bir an önce sonlansın ve bayramlarımızı okullarımızda birlikte coşkuyla kutlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canını feda etmiş şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor; hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. 

 

Yaşar ÇAĞLAR      

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.