İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. döneminin sona ermesiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

      Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler; 18 Ocak 2019 tarihi itibariyle 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. dönemini bitirmiş bulunuyoruz. Başta siz değerli öğrenciler olmak üzere bütün eğitim camiasının güzel bir tatil geçirmesini temenni ediyorum.

     Değerli Meslektaşlarım; Hiçbir öğrencinizi kendi öz evlatlarınızdan ayırmamanız bizler için onur verici bir durumdur. Öğrencilerin sadece öğreteni olmuyorsunuz aynı zamanda yeri geliyor onlara baba, anne, abi, abla oluyorsunuz;  onlar üzüldüğünde sizler de üzülüyorsunuz, sevindiklerinde seviniyorsunuz. Bu, mesleklerin en kutsal olanının bir özelliğidir. “Bir insanı kurtaran bütün insanlığı kurtarmıştır.” Hadis-i Şerifinden hareketle gelecek siz değerli meslektaşlarımızın omuzlarında inşaa edilecektir. Bu düşüncelerle verimli bir tatil geçirmenizi temenni ederek iyi tatiller diliyorum.

     Sevgili Öğrenciler; 4 aylık eğlenceli ve zevkli bir süreçten sonra güzel bir tatil geçireceksiniz. Şimdi yapmanız gereken verimli bir şekilde bu tatili geçirip ikinci döneme hazırlanmaktadır. Sevgili Öğrenciler;  Teknolojinin esaretinden kendinizi kurtararak spora, sosyal ve kültürel etkinliklere vakit ayırarak ailenizle daha çok zaman geçirmeniz gerekmektedir. Böylece hem zihniniz dinlenmiş olacak hem de bireysel bir çağ diye tanımladığımız bu çağda sosyal ilişkileriniz gelişmiş olacaktır. Kıymetli Veliler; Geleceğimizin teminatı olan öğrencileri siz değerli velilerle birlikte yetiştirmek bizleri mutlu ediyor. Çocuklarınız okul döneminde bize emanet iken 15 gün boyunca artık geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz. Öğrencileri eve kapatıp teknolojinin bağımlı dünyasından kurtararak kültürel aktivitelere yönlendirmeniz onların gelişimi açısından olumlu sonuçlar verecektir. Çocuklarınızla birlikte bol vakit geçirmenizi diliyorum.   Tüm bu düşüncelerle başta öğrencilerimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyorum.                                                                                                                                       

 

         Yaşar ÇAĞLAR             

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.