İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Çağlar´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar, 15 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Çağlar´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Bundan 104 yıl önce ecdadımız, sayıca kendilerinden çok daha fazla olan ve mühimmat bakımından çok daha iyi durumda olan düşmanlarına karşı büyük bir zafer kazanmıştır.  Bu zaferi istiklal ve istikbale olan aşkıyla, imanıyla kazanmışlardır.

Çanakkale bize vatanımızın bölünmeyeceğini, bayrağımızın parçalanamayacağını, vatanımız söz konusu olduğunda geride kalan hiçbir şeyin daha değerli olmayacağını göstermiştir. 104 yıl önce yaşanan bu müthiş zaferin aynı duyguyu, aynı inancı kendimizde, öğrencilerimizde yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Bu vatanın kolay kazanılmadığını, her karış toprağımızın şehitlerimizin kanıyla sulandığını biliyoruz ve farkındayız. Bu cennet vatanın düşmanlarının çok olduğunu 15 Temmuz’da da gördük. Ancak düşman ne kadar çok olursa olsun, bu vatanın kahramanlarının hiçbir zaman bitmeyeceğini Çanakkale’de olduğu 15 Temmuz’da da göstermiş olduk.

Çanakkale Zaferi’nde genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle kazanılan zafer; 15 Temmuz’da da genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle kazanılmıştır. Milletimiz vatanına bağlılığını, bağımsızlığa olan inancını hiç bir zaman yitirmedi, yitirmeyecektir. Bizler Milli Eğitim Camiası olarak öğrencilerimizi aynı duygu ve düşüncelerle yetiştirmeye gayret gösteriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 104. yılını kutladığımız Çanakkale Zaferimiz dolayısıyla bu vatanın her bir karışı için canını ortaya koyan tüm kahraman şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

 

                              Yaşar Çağlar                           

                                                                                                                                                                                                                                           Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.