İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Çağlar'ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlad.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Çağlar'ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

   Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Şanlı tarihimizde zaferlerle dolu sayfalarından biri olan 19 Mayıs, milletimizin bağımsızlığa olan düşkünlüğünün göstergesi, imanına namusuna gösterdiği cansiperane sadakatinin sonucudur. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'dan başlayarak Amasya, Erzurum ve Sivas'ta ve tüm yurtta olağanüstü gayret ve çabalarıyla vatanın tek bir karış toprağını bile göğsünü gere gere düşünmeden canını feda etmesidir 19 Mayıs. 

    Bundan 102 yıl önce verilen vatan mücadelesi hala önemini kaybetmemiş, bilakis daha da artmıştır. Zor zamanlardan geçtiğimiz şu dönemde öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve okullarımız da olağanüstü gayretiyle  devletimizin milletimizin emrinde olduğunu göstermiştir. Maske üreten okullarımızdan, dezenfektan ihtiyacını karşılayanlara, siperlik üreterek ihtiyaç olduğunda ben de buradayım diyen okullarımızdan, vefa sosyal destek gruplarında gönüllü olarak yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olan öğretmenlerimize bu gayretleri görmek bizleri mutlu etmektedir. 

    Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum.

 

Yaşar Çağlar

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.