İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar ÇAĞLAR´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar ÇAĞLAR´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Öğretmenlik öyle bir vazife ki bu vazifenin tanımını, tasvirini yapmak, onu çeşitli sıfatlarla nitelendirmek gerçekten çok zor. Bu görev an´ın bir an dahi gerisinde kalmayı kabul etmemekte ve her an yenilenmeyi değişmeyi zorunlu kılmaktadır. Ne mutlu sizlere ki böylesine bir mesleğin neferleri olma şerefine nail oldunuz.

Değerli Öğretmenlerim;

Değişen dünyada bizler, öğrenciler için artık sadece otorite değil onlar için bir rehber, bir yol gösterici olmak zorundayız. Bu nedenledir ki Öğretmen olarak öğrencilerimize balığı yakalayıp veren değil; onlara balık tutmayı, hayat karşısında onurlu bir şekilde mücadele etmeyi öğretmek bizlerin yegâne görevidir.

Değerli Öğretmenlerim;

Eğitimin asıl gayesinin insan yetiştirmek, gönüller fethetmek olduğunu; öğretmenliğin maddi kazançtan öte manevi bir kazancının olduğunu aklınızdan çıkarmayınız. Yetiştirdiğiniz nesillerin çok değil on, on beş yıl sonra sizlerin de evlatlarını yetiştireceğini lütfen unutmayınız.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Sağlık ve sıhhat içinde, huzur dolu nice Öğretmenler Günü’ne ulaşmanızı diliyorum.

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.