İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Çağlar'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Çağlar'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

     Tarihin her safhasında söz söylemiş, başarı elde etmiş olan milletimizin, şanlı Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşı zaferlerini taçlandırdığı gündür Cumhuriyet. İmkânsızlıklar içinde kazanılan zaferlerin ardından ayağa kalkmak, küllerinden doğmaktır. Cumhuriyet, vatanının bir karış toprağını canını siper ederek koruyan milletimizin egemenliğini de yine kendi elinde tutmasıdır.

      Dün Sakarya'da, Dumlupınar'da, günümüzde de 15 Temmuz olaylarında görüldüğü gibi milletimizin en ağır şartlarda, bir ve diri olup hainlere nasıl karşı durulacağını gösterdiği, attığımız her adımdan da ders çıkarmamız gerektiğini gösteren, geleceğimiz için bize güzel umutlar sunan muhteşem bir tablodur.

      Milletimiz el ele vererek 1923'te nasıl yepyeni bir devleti Cumhuriyetle taçlandırdıysa, biz de bugün karşılaştığımız sıkıntıları, milletimizin özverisi, devletimizin engin bakışı ve Allah'ın izni ile el ele vererek bütün hedeflerimize ulaşacağız.

      Gazi Mustafa Kemal önderliğinde milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize ve devletimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için gece gündüz yılmadan yorulmadan çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde de gözümüzü kırpmadan canımızı siper etmek hepimizin üzerine düşen vazifelerimizdir.

      Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

 

 

Yaşar ÇAĞLAR      

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.