İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Çağlar'ın Kadir Gecesi Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Çağlar'ın Kadir Gecesi Mesajı

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

İnsanlığımız için büyük bir hidayet ve mutluluk kaynağı olan Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim bundan yüz yıllar önce Kadir Gecesi'nde indirilmeye başladı. Kadir Gecesi Allah'ın rahmetinin yeryüzünü kapladığı, gönüllerimizin huzura kavuştuğu, hayır ve bereket dolu bir gecedir.

Bu gece gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzunda artması için tarifi mümkün olmayan fırsatlar sunan bir gecedir. İnsanlığa ve kendimize karşı görevlerimizi, sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük fırsatları içinde barındırır.

Toplum olarak bu gecede yapacağımız dualar, milli ve manevi değerlerimizi, dayanışma ve birlik içinde yaşama duygularımızı, ben değil biz olarak düşünebilmemizi daha da güçlendirecek, saygı ve sevgi içerisinde birlikte  yaşayabilme duygularımızı daha da artırarak toplumsal refahımıza büyük katkıları olacaktır. Toplum olarak birbirimize kenetlenip, sorumluluklarımızı hatırlayacağımız böylesine değerli gün ve gecelerde tüm insanlığın huzur, birlik ve beraberliğinin anahtarı olarak bizlerin en önemli vazifesi, yetimlere, yaşlılara, engellilere ve ihtiyaç sahiplerine sevgi ve merhamet taşımaktır. 

Bizleri düşünmeye, hatırlamaya, değer vermeye yönlendiren bu gecenin; kardeşlik, dayanışma, sevgi, saygı ve inanç ikliminde birleştirmesini, daha huzurlu daha mutlu bir yarınlara kapılarını açmasını diliyor, bu eşsiz değere sahip gece vesilesiyle ülkemizde ve dünyamızda yaşanan sıkıntıların son bulmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. 

Kadir Gecemiz mübarek olsun

 

Yaşar ÇAĞLAR                                 

İlçe Milli Eğitim Müdürü                       

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.