İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Çağlar, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Şanlı tarihimizde zaferlerle dolu sayfalarından biri olan 19 Mayıs, milletimizin bağımsızlığa olan düşkünlüğünün göstergesi, imanına namusuna gösterdiği cansiperane sadakatinin sonucudur. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'dan başlayarak Amasya, Sivas ve Erzurum'da ve tüm yurtta olağanüstü gayret ve çabalarıyla vatanın tek bir karış toprağını bile göğsünü gere gere düşünmeden canını feda etmesidir 19 Mayıs. 

 Bundan yüz yıl önce verilen vatan mücadelesi hala önemini kaybetmemiş, bilakis daha da artmıştır. Zor zamanlardan geçtiğimiz şu dönemde öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve okullarımız da olağanüstü gayretiyle  devletimizin milletimizin emrinde olduğunu göstermiştir. Maske üreten okullarımızdan, dezenfektan ihtiyacını karşılayanlara, siperlik üreterek ihtiyaç olduğunda ben de buradayım diyen okullarımızdan, vefa sosyal destek gruplarında gönüllü olarak yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olan öğretmenlerimize bu gayretleri görmek bizleri mutlu etmektedir. 

 Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle yad ediyor, ülkemizin salgından bir an önce kurtulmasını Yüce Allah'tan niyaz eder hepinizi sevgiyle selamlarım. 

 

Yaşar Çağlar 

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.