İSTANBUL SULTANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür Elçileri Tanıtım Programı Yapıldı.

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY, Sultanbeyli Belediye Başkanı  Hüseyin KESKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar ÇAĞLAR ve eğitim yöneticileri ile öğrencilerimizin katıldığı program mini bir konser ile başladı. Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY, Sultanbeyli Belediye Başkanı  Hüseyin KESKİN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar ÇAĞLAR proje ile ilgili birer konuşma yaptılar. 
Kültür Elçileri Tanıtım Programı Yapıldı.

İlçemizde bulunan 14 ortaöğretim kurumundan 230 öğrencinin yer aldığı “Kültür Elçileri Projesi” Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sultanbeyli Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü bir projedir.

Bu protokol ile İlçemizdeki 14 liseden akademik başarı sırasına göre tespit edilen 230 öğrencinin katılımıyla Sultanbeyli Kültür Elçileri Projesi kültürel ve sosyal faaliyetlerle hayata geçecek bir eğitim projesidir. Projenin temel amacı Sultanbeyli’deki gençlerin kültürel donanımlarını arttırmaktır. Değişik sebeplerden dolayı kültür sanat ortamlarına uzak kalan gençleri bu dünya ile buluşturmayı, milli ve manevi değerleri etrafında daha sağlam bir kimlik inşa etmelerine sunmayı, üretici hayal gücünü harekete geçirmeyi ve ilgiyi duydukları alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkan sağlamayı hedeflemektedir. Kültür Elçileri Projesi çerçevesinde kulüp çalışmaları, kitap okuma, seminer, eğitim kampları, gezi ve yarışmaları kapsar. 

20-01-2017
20-01-2017
20-01-2017
 
 


Abdurrahmangazi Mh. Emir Cd. Karizma Sk. Hükümet Konağı Kat 4 34920 Sultanbeyli İSTANBUL - (0216) 398 88 01 / (0216) 398 88 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.